Vesvese ile beddua etmek

Vesvese ile beddua etmek

Sponsorlu Bağlantılar

SELAMÜN ALEYKÜM

Bende vesvese var misal örneğin DUA EDERKEN HEP YA KABUL OLMAZSA HEP KADIN SESİ DUYARSAM DUA BOZULURMU gibi şeyler geliyor

Ve bende şöle bir takıntı gibi birşey oldu heralde örnegin bende tikler var birden çok örneğin kola içersem herşeyim hayırsız olsun dıyorum dıyelım ama dayanamayıp kolayı içiyorum sonra düşünüyorum acaba hayırsız olurmuyum içmeden önce kola içersem hayırsız olayım diye DUA etmiştim gibilerine düşünüyorum fakat asla ve asla Hayırsız olmak istemem sadece onu engelleye bilmek icin demişimdir ALLAH içimizi kalbimizi biliyodur demi yani istemediğimiz bir şeyi bize verirmi? Şimdiden herkeze teşekürler ayrıntılı ayrıntılı uzun uzun yazarsanız sevinirim bu sadece bir ornektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykum selam kardeşim. Bu dediklerin vesveseden kaynaklanıyor. Vesvese ile şeytan, insana bu gibi umutsuz ya da kötü hisler verir ve sanki kişinin kendisine ait düşünceleriymiş gibi hissettirir. Yani bunlar şeytandandır. Önemsememeye gayret et. Yoksa bunlar çoğalır, önem vermezsen azaldığını göreceksin Allah’ın izniyle. Vesveseden kişiye günah yoktur. Çünkü bu düşünceler veya hisler kişinin kendisinin değildir. Her işine besmele ile başla. Allah’a emanet ol kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykumselam kardeşim
sunu bilmelisiniz ki vesvese şeytanın verdiği bir seydir. Vesvese yaparak ibadetlerinizin ustunu ortmus olursunuz. O yaptiginiz ibadetin tadina varmanizi vesvese engeller. Bu sebeple vesveseye yer vermemelisiniz hayatinizda.
Sevgili okuyucumuz bende sizin gibiydim bir aralar. Namaz kilarken vesvese ederdim. Acaba kabul oldumu, hangi rekati kildim gibi seyler olurdu. Daha sonra bir öğretmen arkadaşla paylastim bunu ve bana dedi ki ” vesvese şeytandır. Bu düşünceleri o içine koyuyor. Bu sebeple sen namazını vicdanınin sesine göre kil. Bilki sen ibadetini yapmakla sorumlusun. Kabul edip etmemesi Allah in takdiridir.” O gunden bu yana çok şükür vesvese kapima uğramaz oldu.sizde aynen benim gibi yapın.

Cevabınız