Vesvese başıma dert

Vesvese başıma dert

Sponsorlu Bağlantılar

Selamın aleyküm hocam. Bana sürekli vesvese geldiği vicdan azabı çektiğim Zamanlar oldu hala da devam ediyor ama ilk başta kalbimin çok çok bu vesveselerden dolayı sıkıntı yaşıyordu aklımı yitirme eşiğindeydim. Sonra bir gün kalktım ve hissizleşyiğimi kalbimin tamamen kör olduğunu hissettim. Yani hissizleşyiğimi hissettim her ne kadar kanıt bulsam da kör gibiyim gibi geliyor. İlte söylediğim gibi kalbimin çok rahatsız olduğu Zaman’lar ben daha çok yaklaştım dinime mesela başta tesettüre girdim daha çok iyilik yapmaya çalıştım hep hüzünlüydüm. Ama şimdi bunların hiç biri ben de yok gibi. Ruh gibiyim. Hiçbir şey hissetmiyorum hep sanki isyan düşüncesi varmış gibi sanki beni dinleyen yokmuş gibi tövbe haşa öyle geliyor. Namazlarımı da aksatıyorum kılıyorum ama sanki boşaymış gibi . Başkalarını görüyorum ibadetini yapan insanları sadece bendeki boşluğu hissediyorum. Ve artık korkuyorum ama bu durumda beni bıktırmaz derecesine getirdi sanki ama asla isyan etmem ama bu durumdan da kurtulamıyorum biraz kurtulsam öteki hafta yine geliyor. Eskiden Rabbimin varlığını o kadar hissederdim ki Bana o kadar güç verirdi ki bu duygu ben şimdi yoruldum ölmeyi bile istiyorum onda da imansız gitmekten korkuyorum. Etrafına bakıyorum Allah’ına kitabına bağlı insanlar Ramazan da geldi hocam kapıda bense hiç bir şeyden zevk alamıyorum. Orucumu yine de tutacam inşAllah ama sıkıldım ve bunaldım artık önümde yıllarım var evleneceğim ama onda da Mutlu olamayacakmış gibi hissediyorum bir nasip çıksa düğünümde bile Mutlu olamayacak gibi hissediyorum keşke bunlar olmadan ölseydim belki imanlı ölür Müslüman ölür cezamı çektikten sonra cennetime giderdim diyorum. HOCAM BEN ÖLMEYİ AMA İMANLI ÖLMEYİ İSTİYORUM.

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykum selam kardeşim. Her şeyinden; yarınından, ibadetinin kabul olmadığından, ahiretteki akıbetinden madem bu kadar eminsin, bunca tasayı boş yere çektiğinin ve kendine zulüm ettiğinin de farkındasındır. Biz müslümanlara dünya hayatı cennet gibi olmayacak çünkü kafir değiliz yani biz dünyalık değiliz. Ahiretimiz için çetin sınavlardan geçiyoruz ve şunu unutma ki büyük imtihanlar büyük insanlar içindir, bir de sen şeytanın içeri gireceği kapıyı tamamen açık bırakmışsın. Yani şeytan sana vesveseyi veriyor sen de kabulüm diyorsun. Vesveseleri önemsememek senin ilk yapacağın iştir. Mücadele vermez isen bu durumdan çıkamazsın kardeşim. Sana uzun bir süre teheccüd namazı kılmanı tavsiye edebiliriz. Sana ilaç olacak namazların ve bol Kur’an okumandır. Allah’a emanet ol.

Sponsorlu Bağlantılar

Peki hocam yani ben boşa mı üzülüyorum ? Ana sanki dinen hiç bir şey hissedemiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba kardeşim. Hiç bir şey hissedemiyorsan mutlaka bir uğraşın olmalı, özellikle de dini sohbetlere git, dini videolar izle. Kendini boş yere yıprattığın için de sorumlusun asıl bu yüzden günaha giriyorsun. Allah, seni iyi bur kul ol diye yarattı, olmayan düşüncelerle kendini sorumlu tut, hayata küs diye değil kardeşim. Selametle kal.

Cevabınız