Tırnak arasındaki pislikler gusle mani midir

Tırnak arasındaki pislikler gusle mani midir

Sponsorlu Bağlantılar

Hocam selamunaleyküm .

– Bazen başımızı kaşıdığımız dan dolayı tırnak altlarında kepek yada egzama gibi şeyler kalabiliyor. el ve ayak tırnaklarımızın alt ve üstünde kalıntılar oluyor. hiç bir şey olmasa da kir oluşabiliyor bunlar abdest ve gusle mani midir?

– Ben pamuk kullanamıyorum. akıntı olduğunda pamuğun dışına geçmemişse abdest bozulmaz deniyor peçete kullananlarda da aynı durum geçerli midir?

– Hocam bu soruma cevap vermemiştiniz o yüzden bir daha soruyorum ben namazda allhuekber derken A harfiyle düz söylüyordum doğru telaffuzu öğrendim uygulamaya çalışıyorum ama alışkanlık olduğu için unuttuğum oluyor tam yerleşene kadar unutarak yanlış okuduğum zaman namazım bozulmuş olur mu?

Hocam çok soru sordum hakkınızı helal edin ama malesef biz hep türkçe öğrendik bir çok şeyi şimdi sıkıntısını çekiyoruz. Allah siz gibi hocalarımızdan ebeden razı olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykum selam kardeşim.

– Normalde kepek gibi şeyler suya engel olmaz. Bu durumda senin bakman gerekir gözle görülür ve suyun ulaşmasına engel şekilde bir pislik oluşmuşsa temizlemen gerekir.

– Pamuk veya peçete aynı şey sayılır bu konuda. Ama ne pamuk nede peçete kullanmak asla sağlıklı değildir ve biz tavsiye etmiyoruz.

– Allahuekber derken her iki şekilde söylediklerinden dolayıda namazların bozulmaz içini rahat tut.

Allah senden de razı olsun.

Cevabınız