Kötülere karşı okunacak dualar

Kötülere karşı okunacak dualar

Sponsorlu Bağlantılar

Pis qelbli insan.

Menim daima pisliyimi axdarirlarki meni sindirsinlar men nece qorunum.

Sponsorlu Bağlantılar

Selamun aleykum kardeşim. Dünya bir imtihan yeridir ve Allah iyilikle ve kötülükle bizi imtihan eder. Herşeye rağmen biz iyi olmaya ve iyilik yapmaya devam etmeliyiz ve sabretmeliyiz. Bu asla kötülüğe razı olmak yada bize yapılan haksızlığa karşı susmak anlamına gelmemelidir. Elimizden gelen her imkanla kötülükleri engellemeliyiz. Bunların yanında kötü kalpli insanlardan ve bize kötülük etmek isteyenlere karşı şu duayı edebiliriz.

Arapça olarak Okunuşu:

“Rabbi e’inni ve la tu ni ‘aleyye vensurni ve la tensur ‘aleyye vem- kürli ve la temkür aleyye vehdini ve yessirli’l-hüda vensurni ala men bega aleyye. Rabbic’alni leke sekkaran, leke zekkaran, leke rahhaben, leke mitva an leke muhbiten, ileyke evvahen müniba. Rabbi tekabbel tevbeti, vagsil havbeti, ve ecib daveti, ve sebbit hücceti, ve seddid lisani, vehdi kalbi, veslül sehimete sadri.”

Türkçe olarak Anlamı:

“Rabbim! Bana yardim et, aleyhime olan seylere yardim etme. Bana zafer ver, aleyhime zafer verme. Lehime tertip kur, aleyhime tertip kurma. Bana hidayet et ve hidayeti bana kolaylastir. Bana zulmeden kimseye karsi yardim et. Rabbim! Beni Sana çok sükreden, Seni çok zikreden, Senden çok korkan, Sana itaat eden, Sana saygi gösteren, Sana yönelen ve tövbe eden kimsen yap. Rabbim! Tövbemi kabul et, günahimi temizle, duami kabul buyur, delilimi sabit kil, dilimi dogru yap, kalbime hidayet ver, gögsümün kin ve hasedini çikar.” (Tirmizi, De’avat, 114; Ibn Hibban, Ed’iye, No:947; îbn Ebi Seybe, Dua, No: 29381)

Cevabınız