Kadere küfür etmek günah mıdır

Kadere küfür etmek günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar

Annem ve Babam sinirden kötü lafızlar diyor ne yapmalıyım?

Selamün Aleyküm. Benim bir abim var bize ama öyle böyle değil çok sorun çıkarttı okulunu 8 sene oldu bitirimedi bize vurmaya kalktı, çok sıkıntı çektik para hastalık gibi sıkıntılarda ama babam ”ÇOK AŞIRI SİNİRLİ BİR ADAM” yani öyle böyle değil içeriden beni çağırır efendim derim LAN EFENDİM DİYECEĞİNE GEL der o derece sinirli. Sinirden ne kadermişsin be diyor küfür etmiyor ama bugün çok aşırı sinirlendi hay kader dedi küfür etmedi edecek gibi oldu tövbe tövbe dedi sonra bir 30-40 sn sonra sinirli bir haber alınca hemen parladı alev gibi hay anasını avradını derken kader de dedi arada ben uyardım baba böyle deme kadere laf atılmaz çok ayıp diye tövbe et dedim tamam oğlum dedi ve tövbe dedi. Yani normal insanlar gibi değil gerçekten çok aşırı sinirli biri yani kalem yere düşse öyle küfürler eder ki gidip 5 koli kalem alasınız gelir. Şimdi alimler arada kalmış sinirli iken ve bilmeden elfaz-ı küfürü söyleyen küfre girer diyende var cinnet anı gibi mantıklı düşünemediği anda ne dediğinin farkında olmayabilir imanına zarar verir ama kafir olmayabilir gibi bir düşünce var. Bildiğim kadarıyla da bir alim bile küfür demese tabi mantıklı bir konuda (Hani Haşa ALLAH a küfür etme gibi bir konuda 100 alimden 1 i bile küfür değil dese o küfürdür çünkü bunun a sı b si yok öyle bir laftır) o tarafı kullanılıp kafir hükmü verilmemelidir tövbeye davet edilir deniyor. Bende vesveselerden dolayı a desem küfür b desem küfür tipindeyim bu aralar o yüzden ben açıklamaya çalışıyor toprak sen kafanı bozmuşsun onlar diyorlar. Yani benim psikolojim çok iyi olmadığından bana inanmıyorlar ne yapmam gerekir lütfen açıklayın çok aşırı sinirleniyorlar. Yani hemen birden cinnet geçirirler gibi. Şimdi küfre mi düştüler bilmiyoruz ne olacak hayatın devamında bilmiyorum ve ben çok korkuyorum bu laflar gene olacak çünkü babamı tanıyorum 20 senedir gerçekten hani normal bir insan gibi asla düşünmeyin gerçekten ama GERÇEKTEN ÇOK AŞIRI SİNİRLİ. Çok aşırı küfür eder sinirimden yani öyle böyle değil çok sıkıntı yaşadım ben ne yaptım ALLAH a gibi düşüncesi de var galiba bilmiyorum ALLAH a ve dine küfür etmiyor haşa ama arada çıldırdı mı kadere ayıp laflar çıkabiliyor anından birden parıldıyor.Bana tavsiye verin lütfen.

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykum selam kardeşim. Herkes kendinden sorumludur, babanın da iradesi aklı var, senin de. O yüzden zaten sinirli bir insana senin şu yaptığın küfür ve ya günah dersen iyice sinirlenir. Cinnet hali evet insanın kendinde olmadığı bir andır fakat o hale gelene kadar atladığı safhalardan tamamen sorumlu kendisidir. Çünkü başımıza sıkıntı geliyor diye kadere vs küfür etmek, esip gürlemek ne işe yarar ve bu şikayet kimedir ki? Sıkıntılar olmazsa maalesef ‘çoğu insan’ Allah’ı unutacak. Yani sıkıntı bile bir nimettir, bilene.
Kimseyi değiştiremezsin sadece doğru yolu anlattığında seni sükunetle dinleyebilecek kişilere nasihatte bulunabilirsin. Allah’a emanet ol.

Cevabınız