İslam kadını obje gibi mi kullanıyor?

İslam kadını obje gibi mi kullanıyor?

Sponsorlu Bağlantılar

İslam kadını obje gibi kullanmadığını söylüyor fakat kadınların her bahsi olduğunda islam dini ”Erkeğine itaat et,Erkeğin için süslen” diyerek kadını obje gibi yapmıyormu? ”Erkeğin için süslen” demesi sanki sahnede kadın seyirci kısmındada erkek oturmuşta kadın kendini süsleyerek kendini beğendirtmeye çalışıyor.Böyle bi düşünce ne kadar doğrudur?

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba. İslam, kadını insan statüsünde hatta daha üstünde gören tek dindir. Özendiğimiz Avrupa, Orta Çağda kadını cadı diye diri diri yakarken; İslam dini, dünyada bir ilki gerçekleştirdi; paygamberimiz (sav) döneminde, kadına seçme ve seçilme hakkı vermiştir.
İslam, kadına; erkeğine süslen dediği gibi erkeğe de eşine temiz ol, güzel kok diyor, karısını cinsel birliktelikte tatmin etmeyen erkeği, peygamberimiz; hayvana benzetiyor. İslamiyet’i doğru öğrenelim kardeşim. Kadın değersiz olsa idi, dinimiz koskoca sonsuz cenneti, kadının ayağının altına layık görür müydü hiç?

Kadın, hayatın yarısıdır. İnsan, kadın ve erkekten oluşmaktadır. Kadınsız bir hayat düşünülemeyeceği gibi, onsuz bir din de düşünülemez. Aynı şekilde kadınsız bir imtihan da düşünülemez. Rabbimiz, bizi imtihan etmeyi murat etiğinde, bünyemize o imtihanın araçlarına da koydu. İçimizdeki cinsel şehvet arzusu bu araçlardan biridir. Cinselliği nedeniyle erkeğe karşı kadın, kadına karşı kadın, ilk insanlardan beri sorundur. Allah’ın insanı, terbiye eden kuralları arasında da kadınla belirginleşen şehveti dizginleme kuralları göze çarpan en önemli kurallar arasındadır.
İslam bir eğitim dinidir. İnsanı başıboşluktan, ilahi terbiyeye almakta ve cennete girmeye müsait hale getirmektedir.
Ana ekseni şer etrafında dönen anlayışların, İslam’la mücadele ederken önlerine çıkan ilk engel, fıtratı bozulmamış, hilkatine uygun yaşayan Müslüman kadınlardır. Elbette, Müslüman kadına karşı yoğun bir tepki gösterecek ve onu asli kimliğinden koparmaya çalışacaklardır. Çünkü Müslüman kadın bozulduktan sonra, onların cephelerde savaşmasına gerek kalmadan kazanacakları bir savaş söz konusu olacaktır. Kadın üzerinden savaşırken, öne sürebilecekleri şey, Müslüman kadını farklı yapan şeylerdir. Şimdi Müslüman kadınların bile onların söylediğine inanıyor olması, savaş esnasında iman zafiyetinin tezahürü ile ortaya çıkan açıklarımızdır. Allah’a sığınıp yolumuza devam etmek durumundayız. Onların icat etmek istedikleri kadın tipi ortadadır. İslam’ın yaşatmak istediği kadın tipi de bellidir. Onlar, vücudu para eden, ifsat aracı olarak kullanılan, başıboş bir kadın isterler.
İslam ise;
– İmanı güçlü,
– İbadeti sürekli ve ihlâslı,
– Çok doğuran
– Nesil yetiştiren,
– Eşinin yüreği,
– Cihad eden bir kadın ister.
Bu isteği doğrultusunda da kadına ayrıcalıklar ve muafiyetler getirilmiş, adeta erkek kadının hizmetine verilmiştir. Kâfirler ise, anlamak istemedikleri hakikati kendi sefih anlayışlarına göre şekillendirmeye çalışmaktadırlar. Meselenin özü budur.

Selametle.

Sponsorlu Bağlantılar

Selamun aleyküm Allah razı olsun Hatice kardeşim beklediğim cevapta buydu.İslami araştırmaya yeni başladığım için henüz tam konulara hakim değilim ve verilen sorulara cevap veremiyorum ama çok iyi oldu bu yazı….Rabbim işinizi kolaylaştırsın zorlaştırmasın yar ve yardımcınız olsun..Vesselam

Sponsorlu Bağlantılar

Aleykum selam. Dilediğiniz konuda soru sorabilirsiniz. Dualarınız için teşekkür ederiz.

Cevabınız