Diyanet'in imsak vakti doğru mu

Diyanet'in imsak vakti doğru mu

Sponsorlu Bağlantılar

Diyanet bizleri kandırıyor mu?

Hocam bazı kimseler diyanet takvimine uyun diyor bazıları diyanet takvimi yanlıştır imsak geridedir diyor. Bana sorarsanız bende geridedir görüşündeyim çünkü ramazan ayında bakıyoruz gecenin ortasında ezan okunuyor. Bakara 187.ayete bakarsak imsak vaktinin yanlış olduğunu gormekteyiz siz diyonuz diyanet cok titiz calisiyor simdi ben diyanet ezan okurken su iciyodum imsak yanlis olduğu icin icimde bir suphe yok ama sabah namazi ne olacak hadi haberim olmadigi icin rabbim affeder 1 ay sonra ramazan gelecek ne yapacagim herkes bi imsak uydurmus kafam cok karışık.

Sponsorlu Bağlantılar

Selamun aleykum kardeşim. Diyanet’te çalışan hocalarımız, alanlarında uzman kişilerdir bu yüzden onlara itimadımız tamdır. Ancak sen, Diyanet’ten farklı olarak, fecr vaktini tam olarak ayırt edebiliyorsan bu artık senin sorumluluğun olur. Yani yanılıp, orucunu geç bağlamış olabilirsin o zaman orucun kabul olmaz. Her halükarda Diyanet, imsakı biraz geç belirlemişse bile en azından orucunu garanti altına almış olursun. Sende sorumluluk kalmaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Hadi diyelim diyanet erken baslatti orucu dediniz ki orucu garantiye aldınız ee sabah namazi ne olacak

Sponsorlu Bağlantılar

Zaten oruç imsak vaktinde başlıyor, sabah ezanında değil. Sadece ramazan ayında imsak vaktinin girmesi ile birlikte ezanda onur.

Sabah namazını ise ezan okunmadan imsak vakti girince de kılabilirsin kardeşim, ya da ezan vaktini bekleyebilirsin. İmsak vakti; yatsı namazının bittiği, sabah namazının girdiği andır.

Cevabınız