Ateist ile evlenmek caiz midir

Ateist ile evlenmek caiz midir

Sponsorlu Bağlantılar

Hocam öncelikle Allah’ın rahmeti üzerinize olsun . Benim neredeyse bir yıllık ilişkim var ben müslümanım fakat o değil . Ateist kendisi. Ben evlilik istiyorum ama gönlüm diyor evlen aklım diyor evlenme. Bunun günahı nedir ? islamı terketmiş mi oluyorum. Hocam lütfen yardım edin ayrıca erkek arkadaşımda eskiden müslümanmış fakat ne etmiş ne olmuş islamı terketmiş. Kanıt istiyor bende bir müslüman bir cinle irtibata geçip ona inandırmak istiyorum fakat çok korkuyorum hocam lütfen cevaplayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba kardeşim öncelikle Kur’an-ı Kerim, müslüman kadının bir kafirle evlenmesine izin vermiyor. Çünkü evlilikte erkek egemen olduğundan ve doğacak çocuklar da babaya tabi olduğundan zamanla eş ve çocuklar kafirleşecektir.
İman etmek isteyene her zerre kanıttır, görmek istemeyenin veya işine gelmeyenin gözüne de soksan inanmak istemez. Bu yüzden kendini hırpalama. Şu kadar gezegenler, dünyanın 1 milyon 300 bin katı güneş ve niceleri tesbih tanesi gibi dizilmiş. Yaratılan her şey cansız, akılsız, şuursuz atomlardan oluşuyor. Aklı olan bu devasa gezegenlerin kendi kendine işlemediğini bilir. Aksini iddia eden de atomların aklı beyni var onlar yapıyor demek zorundadır. Bu da trajikomik bir durumdur.
Cinlerin kendi hayatları vardır. İstesen de irtibat kuramazsın, sadece başına iş alırsın, o yüzden o yola hiç girme. Kanıt isteyene Kur’an yeter, bir sineğin kanadına bakıp işlenmiş sanatı görmesi yeter. Gören göze kanıt gerekmez.
Ahiretini kendi ellerinle yakma kardeşim.Allah’a emanet ol.

Cevabınız