Askerlik yapmak sevap mı

Askerlik yapmak sevap mı

Sponsorlu Bağlantılar

Ben mesleğimi Allah yolunda ülkemi korumak için vatana millete hayırlı olmak için asker olarak seçmek istiyorum bunun sevabı var mıdır?
Sınırda nöbet tutmanın sevabını araştırdım öğrendim fakat Allah nasip ederse asker olursam muhtemelen rütbeli olmam gerekecek nöbet tutmaktan devriyelerden vs. mahrum kalmam anlamına gelir yani normal asker olmakla kıdemli asker olmak arasında fark olur mu?
Sevap kazanmak için illa nöbet tutmak mı lazım nöbet tut emri verene sevap yok mu ?

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba kardeşim. Askerliğini er olarak da yapsan, mesleki olarak da yapsan muhakkak kutsal bir vazifeye atılmış olursun. Ülkeyi dış işgallerden ve terör belasından korumak elbette kutsal bir görevdir. Rütbelilerde de nöbet vardır hatta ayda 4-5 kez 24 saatlik nöbetleri vardır. Görev yerine ve birime bağlı devriyeye de çıkılabilir hatta operasyon gibi durumlarda erlerin canlarından sorumlu oldukları için rütbeli asker en önden gitmek zorundadır.

“Allah yolunda bir gün hudut nöbeti tutmak, dünyadan ve dünya üzerindeki şeylerden daha hayırlıdır. Sizden birinizin kamçısının cennetteki yeri, dünyadan ve dünya üzerindeki şeylerden daha hayırlıdır. Kulun Allah Teâlâ’nın yolunda akşamleyin veya sabah erken vakitteki yürüyüşü de dünyadan ve dünya üzerindeki şeylerden daha hayırlıdır.” (Buhârî, Cihâd 6, 73, Bed’ü’l-halk 8, Rikâk 2; Müslim, İmâre 113-114)

Cevabınız