Adalet ve dürüstlükle ilgili kompozisyon

Adalet ve dürüstlükle ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar. Adalet ve dürüstlükle ilgili kompozisyon istiyorum lütfen bana yardımcı olur musunuz. Örnek  adalet ve dürüstlükle ilgili kompozisyon verir misiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adalet ve dürüstlükle ilgili kompozisyon örneği:

Adalet, insanların bir toplumda varlıklarını sürdürebilmesi için gereken olgulardan birisidir. İnsanların birbirlerinin haklarına saygı duymasını destekler ve bu haklar ihlal edildiğinde gerekenin yapılmasını öngören olguya adalet denir. İnsanlar var olduğu günden beri çeşitli yollarla adaleti sürdürmeye çalışır. İnsanların bu kadar büyük bir dünyada bir arada yaşayabilmesi ancak kurallarla mümkündür. Adalet suç işleyenlerin ve huzuru bozanların farklı yaptırımlarla toplumdan dışlanması, uzaklaştırılmasıdır.

Dürüstlük, dünya üzerindeki her insanda bulunması gereken bir davranıştır. Her insan öğrenme yaşına geldikten sonra ailesinden bu davranışı öğrenmelidir. Bu davranışın önemi anlatılmalıdır. Dürüst olmak bir konu hakkında gerçekleri karşımızdaki insanlara eksiksiz anlatmaktır. Şu anda dünyamızda bu eylemi doğru bir şekilde gerçekleştirenlerin sayısı maalesef oldukça azdır. Dürüstlükten uzak insanların içi hiçbir zaman rahat etmez. Dürüstlük dünyaya büyük bir katkı sağlar. Dürüstlük olmadan adalet olmaz.

Cevabınız